AKADEMIA DOKUMENTALNA OKI DOKI. Warsztaty dla dzieci po filmie „Szkolny ogródek” z bloku „Lekcje z natury”


niedziela, 12 września | 11:00 | DCF, sala Polonia

AKADEMIA DOKUMENTALNA OKI DOKI. Warsztaty dla dzieci po filmie „Szkolny ogródek” z bloku „Lekcje z natury”

Warszaty w języku polskim

Dla dzieci (od 9 lat) i ich opiekunów

Czas trwania: ok. 90 minut

Są sprawy, które trudno zrozumieć, siedząc w szkolnej ławce. Np. jak rosną pomidory albo ogórki, jak wpływa na rośliny pogoda, co żyje w glebie oraz jak się robi kompost. By to sprawdzić, najlepiej udać się do ogródka.  Albo na festiwal Millennium Docs Against Gravity, gdzie zobaczymy świetny film familijny „Szkolny ogródek”, opowiadający o dzieciach ze szkół w Amsterdamie, które same wysiewają nasiona, podlewają je, chronią przed szkodnikami i obserwują zwierzęta, które odwiedzają wspólny ogród i świetnie się przy tym bawią. My zrobimy to samo!

Projekcje dokumentalne są dla najmłodszych ważnym oknem na świat – wywołują zdziwienie, poruszenie, czasem niezgodę. Akademia Dokumentalna OKI DOKI to sposób na to, by zaopiekować się tymi reakcjami i pozwolić im wybrzmieć tak, by projekcja filmowa była dla dzieci lekcją empatii, tolerancji i poszerzeniem wiedzy o sobie i świecie.

Prowadzenie:

Martyna Stec – edukatorka i trenerka w obszarze doskonalenia kompetencji społeczno-emocjonalnych, autorka scenariuszy warsztatów i narzędzi dla nauczycieli z obszaru edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, prowadząca szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.

Partner: Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej