BalkanBeats comes to Millennium Docs // DJ set by Robert Soko


sobota, 4 września | 22:00 | Kulturalna

BalkanBeats comes to Millennium Docs // DJ set by Robert Soko

Imprezy BalkanBeats to kultowe wydarzenia sceny klubowej w Berlinie, które przez prawie 30 lat zapisały się na kartach tanecznej historii stolicy Niemiec jako wyjątkowe muzyczne przeżycia. BalkanBeats to nie tylko projekt, to wojna kulturowa, to walka o przestrzeń do tańca, ale też o pamięć o korzeniach bałkańskiej muzyki.

Założycielem BalkanBeats jest Robert Soko i to właśnie on zagości 4 września w Kulturalnej, gdzie zagra swój autorski set DJ-ski.

Soko nie przestaje odkrywać muzyki, zmieniać jej oblicza i włączać do swojej twórczości nowe brzmienia, które do Berlina przybyły wraz z migrantkami i migrantami z całego świata.

Robert Soko jest również bohaterem filmu „Bałkański Groove”, reż. Sergej Kreso, który można (a nawet trzeba!) zobaczyć na Millennium Docs Against Gravity.

Support zagra:

DJ WOJ - etnofolkowy DJ, producent, promotor muzyki etnicznej i folkowej, doskonale znający świat bałkańskich rytmów i skocznych ludowych melodii. Występował u boku największych gwiazd sceny etno-folkowej, robił Etno After Party m.in. na festiwalu Folkowisko (Gorajec), Fest al Leur (Bretania, Francja), "Вольнае паветра" (Białoruś), Sputnik (Warszawa), Inny Wymiar (Białystok), Festiwal Singera (Warszawa) oraz Siemia Bug Festiwal.