Debata: Jak radzić sobie ze skrajnymi emocjami - choroba afektywna dwubiegunowa


piątek, 3 września | 18:00 | Luna B

Debata: Jak radzić sobie ze skrajnymi emocjami - choroba afektywna dwubiegunowa

po pokazie filmu „WYPRAWA NA TRZECI BIEGUN - DWUBIEGUNOWY MUSICAL ZE SŁONIAMI” reż. Andri Magnason 

W języku polskim

Partner: Fundacja Można Zwariować

Podczas debaty będziemy rozmawiać o chorobie afektywnej dwubiegunowej w kontekście filmu „Wyprawa na trzeci biegun - dwubiegunowy musical ze słoniami”. Film opowiada historię Anny i Hogni, osób z doświadczeniem zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, które roztrząsają ten temat na różne sposoby: jako ciężkie brzemię, ale też jako coś, co daje super moce. Idąc za swoimi doświadczeniami i rozważaniami, decydują się działać na rzecz zwiększania świadomości na temat zaburzeń psychicznych i destygmatyzacji, aby umożliwić każdej osobie zmagającej się z zaburzeniami psychicznymi dostęp do niezbędnej profesjonalnej pomocy – zupełnie tak jak w Fundacji Można Zwariować! Razem z zaproszonymi gośćmi postaramy się przybliżyć temat choroby afektywnej dwubiegunowej i pokazać go z różnych perspektyw – specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym oraz osób z doświadczeniem kryzysu.

Gościni:

Aleksandra Pięta (@psychiatra_ola) – lekarka w trakcie specjalizacji z psychiatrii oraz doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W swojej pracy naukowej zajmuje się chorobą afektywną dwubiegunową z kobiecej perspektywy.

Janina Bąk - od sześciu lat komendant komedii w Janinadaily.com – najmilsza strona internetu. Patryk Vega statystyki na kanale YT „Statystycznie rzecz biorąc”. Panga biznesu w Janina Daily spółka z żadną odpowiedzialnością. Jej książka „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla” (KUP JĄ!!!) w rok sprzedała się w liczbie 100000 egzemplarzy i przebiła w topce Empiku wszystkie części sagi erotycznej Blanki Lipińskiej, co technicznie rzecz biorąc czyni z niej Blankę Lipińską statystyki.

Prowadzące:

Cleo Ćwiek – modelka, od roku prezeska Fundacji Można Zwariować. Bierze udział w projektach społecznych, uświadamiających młodych ludzi w temacie zaburzeń psychicznych.

Ania Cyklińska psycholożka w trakcie Szkoły Psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prowadzi psychoedukacyjny profil na Instagramie @psychoedu_, zajmujący się tematyką zdrowia psychicznego.