Debata: O wychowywaniu dzieci przez pary jednopłciowe


niedziela, 5 września | 16:00 | Kinoteka 1

Debata: O wychowywaniu dzieci przez pary jednopłciowe

po filmie TĘCZOWA RODZINA, reż. Marco Simon Puccioni

W języku polskim

Partnerzy: Kampania Przeciw Homofobii, NOIZZ

W polskiej debacie społecznej na temat tęczowych rodzin stać nas co najwyżej na ironizowanie, że ogromny procent dzieci wychowują pary jednopłciowe: mama i babcia. W naszym kraju pary jednopłciowe, które wspólnie wychowują dzieci, są demonizowane i przedstawiane jako zagrożenie dla "tradycyjnej rodziny". Ale brak praw nie sprawia, że te rodziny znikną. Zachód odrobił już lekcję z tolerancji, ale czy Polska jest gotowa przyjąć, że równe prawa należą się wszystkim? Na rozmowę o tęczowych rodzinach, wychowaniu i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe zapraszamy po filmie “Tęczowa rodzina”, który pokazuje, że nie tak daleko od Polski jest świat, w którym mężczyźni, nie uciekając od trudnych pytań, mogą wspaniale wychować swoich synów.

Gościnie i gość:

Ewelina i Kasia Domańskie - Ewelina i Kasia są ze sobą od 10 lat. Razem z dwuipółletnią córeczką Amelią tworzą tęczową rodzinę. Poza pracą zawodową - Ewelina jest nauczycielką przedszkolną, a Kasia doradczynią handlową w branży motoryzacyjnej - prowadzą wspólnie Instagram @original_great_family. Wszystkie trzy są bohaterkami spotu promującego fundusz wspierający lokalne inicjatywy LGBT+ - rainbow4.love

adw. Karolina Gierdal - od 2017 r. prowadzi kancelarię specjalizującą się w udzielaniu pomocy prawnej osobom dyskryminowanym, od 2018 r. pełni funkcję koordynatorki grupy prawnej Kampanii Przeciw Homofobii. Jest laureatką III miejsca IX edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra. Zespół ds. Kobiet Naczelnej Rady Adwokackiej przyznał jej tytuł Adwokatki Roku 2020.

Dr n. med. Daniel Bąk – certyfikowany psychoterapeuta Gestalt, trener grupowy, nauczyciel psychoterapii i superwizor w szkoleniu. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej osobom LGBT+.

Prowadzenie:

Maja Heban - transpłciowa aktywistka, redaktorka portalu Noizz.pl