Debata: Wzloty i upadki alt-prawicy. Co dalej po erze Trumpa?


piątek, 10 września | 18:00 | Kinoteka 1

Debata: Wzloty i upadki alt-prawicy. Co dalej po erze Trumpa?

po filmie BIAŁY SZUM reż. Daniel Lombroso

W języku polskim

Partner: Gazeta Wyborcza

Wydarzenie organizowane przy współpracy z Ambasadą USA w Polsce.

Rasizm, ksenofobia, mizoginia, antyfeminizm, kwestionowanie wielokulturowości i "politycznej poprawności" to znaki rozpoznawcze nurtu, który zapewnił ogromną popularność jego internetowym piewcom i w 2016 r. pomógł zdobyć władzę Donaldowi Trumpowi. Czy osobiste porażki gwiazd alt-prawicy - w tym samego Trumpa - oznaczają, że wyczerpało im się paliwo? A może ich następcy będą jeszcze groźniejsi? Polityczno-popkulturowy rzut oka na nowe nurty, dezinformację i nastroje społeczne w USA i Europie.

Goście:

Andrzej Kohut - amerykanista, ekspert ds.międzynarodowych Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, szef działu „Polska na mapie” Autor podcastu „Po amerykańsku".

Tomasz Markiewka - filozof, publicysta, tłumacz, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor książki „Gniew” o zbiorowej emocji jako zjawisku politycznym. Napisał także „Język Neoliberallizmu” i „Zmienić świat raz jeszcze”.

Anna Mierzyńska - analityczka mediów społecznościowych, ekspertka ds. dezinformacji. Specjalizuje się w marketingu sektora publicznego i kreowaniu wizerunku w sieci. Absolwentka Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka.

Prowadzenie:
Maciej Czarnecki - dziennikarz „Gazety Wyborczej", korespondent w USA podczas kampanii wyborczej w 2020 r.