Filmoterapia z Sensem: Ludzie nas skrzywdzili to i ludzie mają nam pomóc


środa, 8 września | 20:00 | Kinoteka 7

Filmoterapia z Sensem: Ludzie nas skrzywdzili to i ludzie mają nam pomóc

po filmie ALBUM RODZINNY, reż. Sasha Joseph Neulinger

W języku polskim

Partner: Sens, Filmoterapia.pl, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Wydarzenie organizowane przy współpracy z Ambasadą USA w Polsce.

Temat wykorzystania seksualnego dzieci to jedno, gwałty małżeńskie to drugie, a trzecie to dyskusja o mobbingu w szkołach artystycznych. Będziemy rozmawiać o tym, dlaczego wiele osób jest w stanie opowiedzieć o swojej traumie dopiero po latach, o dysocjacji, czyli odcięciu się od trudnych wydarzeń, o dziedziczeniu traumy. O tym, że nie wierzy się ofiarom, czyli o tzw. victim blamingu czy nawet shamingu. O tym, że wystarczy jeden człowiek, który tuż po traumie nam pomoże, uwierzy, wesprze, by szybciej wrócić do zdrowia.

Goście:

Jolanta Zmarzlik - Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.Wydaje opinie psychologiczno-sądowe iprowadzi szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego.

Robert Mielcarek - psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności miękkich, współautor projektu psychoedukacji poprzez sztukę filmową www.seanspsychologiczny.pl, absolwent Rocznego Kursu Scenariopisarstwa StoryLab.Pro, moderator i ekspert - psycholog.

Agnieszka Czapczyńska - zajmuje się psychoterapią indywidualną, psychoterapią grupową, warsztatami rozwojowymi dla kobiet, prowadzeniem superwizji i szkoleniami w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Urszula Nawrot - fotografka, reżyserka, scenarzystka, aktorka. W swoich pracach za pomocą poezji obrazu i symboliki rozprawia się z duchowością, uczuciami, emocjami zniekształconymi pod wpływem traumatycznych przeżyć.

Prowadząca:

Martyna Harland - psycholożka Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Pracuje jako dziennikarka kulturalna w TVP, gdzie rozwija swoją pasję do kultury i psychologii.