Otwarty pokaz filmu „Siedem pokoi"


piątek, 3 września | 13:00 | Kinoteka 2

Otwarty pokaz filmu „Siedem pokoi"

Bezpłatny wstęp w zależności od ilości miejsc na sali. Decyduje kolejność przybycia.

reż. Bartek Błędowski, Maja Markowska, Iga Sadowska, Maja Górczak, Dorota Bator, Milena Mądra, Natalia Nowicka, Polska 2020, 94 min

7 krótkich filmów zrealizowanych przez młodych autorów. Łączy ich ta sama sytuacja zamknięcia i niepewności jutra w pierwszej fazie pandemii. Czas zwolnił, za oknami rozlegają się częste syreny karetek pogotowia i groźne komunikaty z megafonów. A w domu? Każdy w inny sposób – czasem niecodzienny, czasem wręcz surrealistyczny – radzi sobie z zamknięciem i samotnością. Komuś coraz bardziej doskwiera tęsknota za ojcem, który od miesięcy nie może przekroczyć granicy i wrócić, trzeba zaopiekować się umierającym dziadkiem, bo szpitale przyjmują tylko zakażonych, przebywanie non-stop ze swoim chłopakiem staje się prawdziwą lekcją życia. Dom rodzinny staje się też obiektem tęsknoty młodej dziewczyny, która dopiero co go opuściła. Dla innej – młodej emigrantki, ucieczką jest ukochany chłopak i nauka tanga. Pod jeszcze innym dachem kochany biały królik pomaga rozładować rodzinne napięcia. Czy w tych obrazach odnajdziemy własne historie z tego niecodziennego okresu?

Film zrealizowany w ramach programu Pierwszy Film, organizowanych przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, pod opieką Macieja Cuske, Marcina Sautera i Edyty Wróblewskiej.