Spotkanie: Flippery i inne zajawki - opowieści ludzi wkręconych


środa, 8 września | 20:00 | Luna B

Spotkanie: Flippery i inne zajawki - opowieści ludzi wkręconych

po filmie CANNON ARM. KRÓL ZRĘCZNOŚCIÓWEK, reż. Mads Hedegaard

W języku polskim

Partner: K MAG

Przed filmem będzie można zagrać na flipperach z Muzeum Flipperów Pinball Station.

Do dyskusji o ludzkich pasjach zainspirowała nas historia Kima "Cannon Arm" Købke, który próbuje pobić swój niewiarygodny rekord, grając na fliperach. Interesują nas szczególnie pasje pozornie niepotrzebne, nazywane często "nieszkodliwym dziwactwem". Gry to tylko jedna z nich, bo pasją może być wszystko. Jedni nie wyobrażają sobie życia bez kolekcjonowania, inni po godzinach zatracają się w ogrodnictwie, a jeszcze inni spędzają nieprzyzwoicie dużo czasu przy planszówkach. I bardzo dobrze! W końcu to właśnie takie hobby pomaga nam przechodzić przez życie z uśmiechem i przetrwać trudny czas. Zapraszamy do rozmowy z ludźmi wkręconymi w swoje zajawki tak, że nie obchodzi ich, co myślą o tym inni.

Goście i gościnie:

Paweł Nowak – współwłaściciel Interaktywnego Muzeum Flipperów Pinball Station w Warszawie. Kolekcjonuje flippery od dwudziestu lat, a teraz jeszcze dzieli się nimi ze wszystkimi chętnymi.

Reni Jusis – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka i DJ-ka obecna na scenie już od ponad dwudziestu lat. Na co dzień obdarzona czułym nosem miłośniczka olejków eterycznych i aromaterapii.

Adam Pluciński – fotograf mody i gwiazd, który robił zdjęcia dla największych marek i współpracował z topowymi modelkami. Kiedy nie pracuje, siedzi na wsi i hoduje pszczoły.

Julia Banaś – jedna z najbardziej wziętych polskich modelek. Pracowała m.in. dla takich marek, jak Gucci, Marc Jacobs czy Emporio Armani. W wolnych chwilach wytwarza ceramikę.

Lanberry – tak naprawdę Małgorzata Uściłowska. Popowa piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która wydała dotąd trzy albumy, w tym ostatni "Co gryzie panią L?". Z zamiłowania tworzy kolaże.

Prowadzący:

Radosław Pulkowski - jako dziennikarz najczęściej pisze o kulturze w jej najróżniejszych przejawach. Jego teksty publikowały m.in. „Dwutygodnik”, „Playboy”, „Esquire”, „Wprost”, „Twórczość” i oczywiście „K MAG". Na co dzień redaktor prowadzący KMAG.pl.