Filmoterapia: Do czego służą wróżby i magia? Spotkanie po filmie WRÓŻBITA Z SYCYLII


wtorek, 7 września | 17:30 | sala Warszawa

Filmoterapia: Do czego służą wróżby i magia? Spotkanie po filmie WRÓŻBITA Z SYCYLII, reż. Leandro Picarella

W języku polskim

Partner: Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge

W filmie poznajemy losy niezwykłego maga – sycylijskiego wróżbity Achille, niegdyś rozsławionego przez lokalne stacje telewizyjne. Gdy oglądamy południe Italii, wciąż pełne magii, nie sposób pomyśleć o Polsce – jedynym europejskim kraju, który może konkurować z Włochami pod względu liczby objawień i zjawisk nadprzyrodzonych. Dlaczego zwracamy się do magów i wróżbitów, aby rozwiązywać swoje problemy, desperacko szukać miłości i szczęścia? Achille, wróżbita, obiecuje Sycylijczykom napromieniowane bransoletki, a w jakie magiczne przedmioty wierzymy nad Bałtykiem?

Gościni:

Aleksandra Mońko – wicedyrektor ds. kształcenia specjalnego oraz psycholog w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie. Prowadzi zajęcia ze studentami psychologii i pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. W ludziach widzi zasoby, a nie braki (ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Kids' Skills oraz Szkołę Animatorów Profilaktyki). Angażuje się w różne działania, łączy pomysły, ludzi, różnorodne metody oraz środki wyrazu, czego owocem jest Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge, którego jest współtwórczynią.

Prowadząca:

Krystyna Weiher-Sitkiewicz – animatorka kultury, moderatorka spotkań, antropolożka, edukatorka filmowa, kuratorka wystaw. Adiunktka muzealna w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.