Nagroda Publiczności i Nagroda „Co jest Grane 24" Big Screen Doc
OSTATNI DZIEŃ NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY! ONLINE OD 16 WRZEŚNIA!
To już ostatni dzień edycji kinowej festiwalu, już jutro, 13 września, poznamy pełny program online. Część online potrwa na MDAG.pl od 16 września do 3 października! A dziś czeka na Was Rodzinne Oki Doki, "Tańcząca z rekinami", warsztaty "Bądź jak Bruce Lee" oraz masterclass z Witalijem Manskim, reżyserem filmu "Gorbaczow. Raj"!
„Jestem Greta”. Dlaczego warto i jak zabrać klasę na ten film
„Jestem Greta”, reż. Nathan Grossman (2020), dla uczniów i uczennic – czyli młodzi nie ryby, głos mają! Zachęcamy do zorganizowania wspólnego z klasą wyjścia do kina i poruszenia na zajęciach tematów związanych z filmem. W przeprowadzeniu lekcji pomogą przygotowane przez nas materiały edukacyjne: ćwiczenia i wideo z ekspertami.
Na festiwal zapraszamy wszystkich! Pokazy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
W pokazach największych hitów tegorocznego programu 18. Millennium Docs Against Gravity będą mogły także uczestniczyć osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. To już trzeci rok, kiedy dzięki wsparciu Banku Millennium i współpracy z agencją reklamową Change Serviceplan, wybrane filmy z programu będą dostępne z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Wspólnie z Fundacją Kultury bez Barier, odpowiedzialną za przygotowanie pokazów, festiwal zaprezentuje starannie wybrane cztery tytuły. Prezentują one najwyższy poziom sztuki filmowej oraz różnorodność programu.
Wirtualny dom kina dokumentalnego i art-house’owych fabuł - powstaje rewolucyjny serwis VOD.MDAG.PL!
18 grudnia rusza całoroczna platforma VOD.MDAG.PL, na której zostaną zaprezentowane najwyższej klasy filmy dokumentalne z całego świata oraz wyjątkowe filmy fabularne! Dzięki materiałom dodatkowym stanie się to niepowtarzalne miejsce, gdzie każdy będzie mógł z czułością lepiej zrozumieć otaczający świat.
Sześć wyjątkowych filmów niemieckich już na mdag.pl!
To już drugi tydzień wyjątkowego projektu filmowego. Kino to magiczna przestrzeń, zachęcająca do eksperymentów, które pozwalają zdobyć wiedzę o świecie i wyrobić sobie opinię na wiele ważnych społecznie tematów. Od 10 do 23 listopada Fundacja Okonakino, współorganizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, zaprasza na cykl „Kino jako laboratorium II”, kontynuację zeszłorocznego programu prezentującego najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne. To zaproszenie dla wszystkich widzów w podróż po zupełnie różnych sposobach opowiadania w kinie dokumentalnym, które najlepiej świadczą o niesamowitej kreatywności jego twórców.
Najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne w listopadzie na Mdag.pl!
Kino to magiczna przestrzeń, zachęcająca do eksperymentów, które pozwalają zdobyć wiedzę o świecie i wyrobić sobie opinię na wiele ważnych społecznie tematów. Od 10 do 23 listopada Fundacja Okonakino, współorganizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, zaprasza na cykl „Kino jako laboratorium II”, kontynuację zeszłorocznego programu prezentującego najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne. To zaproszenie dla wszystkich widzów w podróż po zupełnie różnych sposobach opowiadania w kinie dokumentalnym, które najlepiej świadczą o niesamowitej kreatywności jego twórców.
Prace uczestników warsztatów “Podłącz się. Kino dokumentalne online”. Jak stworzyć własne wideo?
W ramach projektu “Podłącz się. Kino dokumentalne online” w październiku 2020 r. odbyła się seria warsztatów dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo – od tych najprostszych po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe – wprowadziła Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa. Zobacz wideo stworzone przez uczestników warsztatów.
Oto, co nas czeka w tym tygodniu podczas trzeciej części 17. Millennium Docs Against Gravity!
„Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” to projekt, który jest zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Do końca października widzowie będą mogli zobaczyć w wolnym dostępie kilkanaście wyjątkowych filmów dokumentalnych o wysokiej jakości edukacyjnej. W tym czasie odbywają się także warsztaty z krytyki filmowej oraz spotkania z ekspertami, które pomogą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Filmy w wolnym dostępie w ramach „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”
Filmy będą pokazywane w wolnym dostępie na stronie festiwalu mdag.pl. O dokładnych terminach ich premier widzowie będą na bieżąco informowani. Ilość darmowych e-biletów na każdy film jest ograniczona. W ramach projektu odbędą się także warsztaty, spotkania z ekspertami oraz pokazy online filmów z audiodeskrypcją.
Filmy w wolnym dostępie w ramach „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”
W tym roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity podzielony został na trzy wyjątkowe części. Pierwszą była edycja kinowa, która rozpoczęła się 4 września i zgromadziła ponad 65 tysięcy widzów w siedmiu miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. Następnie od 19 września do 4 października ponad 100 filmów zostało zaprezentowane na stronie festiwalu mdag.pl. Ostatnia, trzecia część festiwalu, nosi tytuł „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
CZWARTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!
Dziś będziemy mieli okazję uczestniczyć na żywo w spotkaniu z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim podczas rozmowy wokół filmu „Księgarnie Nowego Jorku", usłyszymy reżyserskie zapowiedzi filmów „Andriej Tarkowski. W świątynii kina" oraz „Jaskinia", a także obejrzymy transmisję Q&A z reżyserką po filmie „Blizny"!
Jeszcze możesz zadebiutować podczas 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity online! [warsztaty krytyki filmowej]
Ruszyły zapisy na warsztaty krytyczno-filmowe “Podłącz się. Kino dokumentalne online” dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo - od tych najprostszych, których autorami mogą być już kilkulatki po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe - wprowadzi Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa.
65 000 osób uczestniczyło w części kinowej 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!
Pomimo trudnych tegorocznych warunków, przeniesienia festiwalu z maja na wrzesień oraz ograniczenia pojemności sal kinowych do 50%, widzowie odważnie ruszyli do kin, żeby cieszyć się najlepszymi filmami dokumentalnymi z całego świata. To jednak nie koniec festiwalu - część online odbędzie się od 19 września do 4 października.
ZNAMY ZWYCIĘZCÓW FESTIWALU W BYDGOSZCZY
Dnia 11 września 2020, w Bydgoszczy, podczas 17 edycji Millenium DOCS AGAINST GRAVITY Film Festival jury w składzie: Justyna Komowska, Jarosław Piskozub i Michał Tabaczyński przyznało Nagrodę Bydgoszcz ART.DOC Award o wartości 1500 EURO dla filmu "Ziemia jest niebieska jak pomarańcza", reż Irina Tsilik.