Kino-oko, noga-parkiet – bal dokumentalny


piątek, 10 września | 22:30 | Kulturalna

Kino-oko, noga-parkiet – bal dokumentalny

Odkąd Dziga Wiertow nakręcił awangardowe arcydzieło kina dokumentalnego „Kino-oko" minęło już prawie sto lat! Na cześć Dzigi oraz kilku kolejnych pokoleń twórczyń i twórców, 10 września ogłaszamy na naszym festiwalu dniem dokumentalistek i dokumentalistów! Oby dalej nie bali się eksperymentować, szukać prawdy, bronić praw człowieka i z czułością spoglądać na innych. To dzięki nim świat się budzi!

Millennium Docs Against Gravity wraz z Doc Lab Poland zaprasza na bal, podczas którego uczcimy ich twórczość. Na parkiet zaprosimy gości tegorocznego festiwalu, poprzednich jego odsłon, uczestniczki i uczestników Doc Lab Poland i oczywiście wszystkie widzki i widzów.

Wzniesiemy też toast za wszystkie osoby nagrodzone podczas tegorocznej gali rozdania nagród 18. Millennium Docs Against Gravity. Będzie co opijać i z czego się cieszyć!

Życie potrafi być bardziej zaskakujące niż fikcja, a już na pewno na parkiecie w Kulturalnej!

Zagrają:

Praktyczna Pani - Finalistka Mistrzostw Świata Redbull Music 3style. Pierwsza kobieta, z tytułem mistrza Polski. Producentka muzyczna i autorka tekstów, promotorka imprez, manager artystyczny. Miłośniczka lat 80tych i 90tych, szczególnie rnb, rapu i soulu. Jej muzyczne wpływy można określić jako romans klasyki z nieoczywistą elektroniką. Oryginalność i umiejętność wzbudzania emocji łączy z wysokim poziomem technicznym. Bogate doświadczenie zbudowała nie tylko na rynku krajowym, ale też odwiedzając: Japonię, Danię, Niemcy, Włochy, Szwajcarię Francję oraz Hiszpanię. W Pakistanie zaś miała przyjemność grać na największym festiwalu – Music Mela Festival oraz na europejskim festiwalu Eurovillage. Supportowała legendarną amerykańską grupę Slum Village oraz Masta Ace.

Mme Czarnecka - dynamiczne sety w których mocniejsze uderzenie spotyka się z melodyjnym popem, zawadiackim rock'n'rollem i tanecznym disco.