PAULINA GÓRSKA

Jurorka w konkursie Green Warsaw Award.

Eko aktywistka i jedna z najbardziej wpływowych eko influencerek w Polsce. Prężnie edukuje na Instagramie w profilu @eko.paulinagorska i innych profilach społecznościowych. Autorka bloga o tematyce ekologicznej www.paulinagorska.com. Wcześniej CEO jednej ze spółek grupy Wirtualna Polska. Eko ekspertka i pasjonatka CSR od kilkunastu lat zawodowo związana z mediami elektronicznymi.

Prowadziła wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na studiach podyplomowych kierunku CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Prelegentka na konferencjach dotyczących zrównoważonego stylu życia. Doradza i prowadzi prezentacje edukacyjne o ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie dla przedsiębiorstw, samorządów i instytucji. Ekspertka w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID. Jurorka prestiżowych konkursów i festiwali, min. Plebiscytu radiowej Czwórki “Nieprzeciętni”, Łódź Design Festival, Glamour Eco Awards, Startupy Pozytywnego Wpływu prowadzonym przez Kozminski Business Hub, czy nagrody "Ludzie, którzy zmieniają biznes", przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Propaguje i promuje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste. Mama dwóch córek, socjolożka, absolwentka UMK w Toruniu i podyplomowych
studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.

Zbudowała społeczność liczącą ponad 80 tysięcy osób w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, TikTok), gdzie codziennie edukuje na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zero waste. Wspólnie z grupą kilku aktywistów doprowadziła i monitorowała przeprowadzenie pod koniec 2020 roku Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Laureatka międzynarodowej nagrody ELLE Style Awards 2020 w kategorii Odpowiedzialna Moda oraz Liderka Zrównoważonego Rozwoju 2021, według FORBES WOMAN. Obecnie pracuje nad podcastem na temat zrównoważonego rozwoju, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2021.

Zdjęcie K. Głąbska.