„Jestem Greta” dla dzieci na festiwalu. A od 17 września w kinach!

Młodzi nie ryby, głos mają – „Jestem Greta”, reż. Nathan Grossman (2020), uczy odwagi w zmaganiach o lepszą przyszłość! Jeśli jesteś rodzicem, opiekunem, nauczycielem już podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity zabierz swoich podopiecznych na film! Zachęcamy do zorganizowania wyjścia z dziećmi do kina także po 17 września, kiedy film wchodzi do dystrybucji. Przygotowaliśmy materiały edukacyjne: ćwiczenia i wideo edukacyjne – które pomogą przemyśleć i rozmawiać o zagadnieniach poruszonych w filmie.

Zagraniczni goście i gościnie festiwalu

Jak co roku na festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędą się liczne spotkania z zagranicznymi twórcami, twórczyniami oraz bohaterkami i bohaterami filmowymi. Część z nich, z powodu panujących obostrzeń, połączy się z publicznością za pomocą internetu, jednak wielu pojawi się osobiście.

Nowa strefa DOC TALKS powered by Levi's®!

Podzielamy wspólne wartości, kochamy ludzi i naszą planetę, więc z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku festiwal Millennium Docs Against Gravity rozpoczyna współpracę z marką Levi’s®.

„Jestem Greta”. Dlaczego warto i jak zabrać klasę na ten film

„Jestem Greta”, reż. Nathan Grossman (2020), dla uczniów i uczennic – czyli młodzi nie ryby, głos mają! Zachęcamy do zorganizowania wspólnego z klasą wyjścia do kina i poruszenia na zajęciach tematów związanych z filmem. W przeprowadzeniu lekcji pomogą przygotowane przez nas materiały edukacyjne: ćwiczenia i wideo z ekspertami.

Na festiwal zapraszamy wszystkich! Pokazy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

W pokazach największych hitów tegorocznego programu 18. Millennium Docs Against Gravity będą mogły także uczestniczyć osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. To już trzeci rok, kiedy dzięki wsparciu Banku Millennium i współpracy z agencją reklamową Change Serviceplan, wybrane filmy z programu będą dostępne z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Wspólnie z Fundacją Kultury bez Barier, odpowiedzialną za przygotowanie pokazów, festiwal zaprezentuje starannie wybrane cztery tytuły. Prezentują one najwyższy poziom sztuki filmowej oraz różnorodność programu.

Jurorzy i jurorki 18. MDAG!

Agnieszka Holland, Christian Frei, Zuza Krajewska, Bartek Chaciński - to wyłącznie wybrane nazwiska wybitnych postaci ze świata kultury i filmu, które będą przyznawały nagrody w konkursach organizowanych w ramach 18. edycji Millennium Docs Against Gravity.

Wspaniała wiadomość z Locarno!

„Film balkonowy” Pawła Łozińskiego otrzymał w sobotę, 14 sierpnia, prestiżowe Grand Prix Semaine de la Critique podczas Festiwalu Filmowego w Locarno!

PROLOG do Bydgoskiego Aneksu

Czy pojęcie kina autorskiego współcześnie nadal ma sens? Czym wyróżnia się charakterystyczny, osobisty „charakter pisma“ danego reżysera? Gdzie szukać źródeł najlepszych pomysłów w historii kina? – na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w cyklu WIELCY KINA, przybliżając bydgoskim widzom Festiwalu sylwetki najsłynniejszych reżyserów filmowych.

Ujawniamy pełny program 18. Millennium Docs Against Gravity!

Dzisiaj na stronie Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, mdag.pl, pojawił się pełny program filmowy tegorocznej edycji. To niemal 150 filmów dokumentalnych, prezentujących olbrzymie zróżnicowanie pod względem miejsc, w których powstały, ale także formy - znajdują się wśród nich filmy pełnometrażowe, krótkometrażowe, animacja oraz seriale dokumentalne.

Ogłaszamy #pięćkrokówGrety!

To kolejny etap informacyjnej akcji MDAG x WWF x Noizz.pl wokół Dnia Długu Ekologicznego. Lista kroków stworzona na rzecz akcji zainspirowana jest działalnością Grety Thunberg - młodej aktywistki ze Szwecji, twórczyni ruchu #FridaysForFuture (Piątki dla Przyszłości), o której film „Jestem Greta” otworzy 18. edycję festiwalu Millennium Docs Against Gravity we wrześniu.

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki do udziału warsztatach Akademii Filmu Amatorskiego dotyczących podstaw filmowania i edukacji filmowej

Trzydniowe, darmowe, onlinowe warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących pogłębić swoją wiedzę filmową, zarówno związaną z podstawami realizacji filmów, jak i podstawami ich analizy oraz krytyki filmowej. Podczas warsztatów skupimy się na: edukacji poprzez praktykę, wykorzystywaniu darmowych, onlinowych narzędzi, demokratycznym, partycypacyjnym charakterze medium filmowego oraz refleksji na temat edukacji.

Świat się budzi - identyfikacja wizualna i zwiastun 18. MDAG!

Festiwal w tym roku odbędzie się po raz drugi w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, odbędzie się część online na mdag.pl - od 16 września do 3 października.

Nowe daty festiwalu: 3 września - 3 października 2021!

Musieliśmy jednak podjąć ciężką decyzję o przesunięciu festiwalu na daty wrześniowe. 18., pełnoletnia już, edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się od 3 do 12 września w kinach w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy, natomiast część online potrwa od 16 września do 3 października.

Nowe daty 18. Millennium Docs Against Gravity!

Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas odpowiedzialności, a w trosce o bezpieczeństwo naszych widzów, postanowiliśmy przesunąć tegoroczną, pierwszą pełnoletnią, 18. edycję festiwalu na późniejsze daty.

Już jutro Millennium Docs Against Gravity rusza w… Nowym Jorku!

Od 9 do 16 grudnia festiwalowe filmy zostaną pokazane także w Nowym Jorku. Dzięki współpracy Millennium Docs Against Gravity z Polish Cultural Institute New York oraz prestiżowym Museum of the Moving Image (MoMI) amerykańska publiczność zobaczy pięć wyjątkowych tytułów.

Sześć wyjątkowych filmów niemieckich już na mdag.pl!

To już drugi tydzień wyjątkowego projektu filmowego. Kino to magiczna przestrzeń, zachęcająca do eksperymentów, które pozwalają zdobyć wiedzę o świecie i wyrobić sobie opinię na wiele ważnych społecznie tematów. Od 10 do 23 listopada Fundacja Okonakino, współorganizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, zaprasza na cykl „Kino jako laboratorium II”, kontynuację zeszłorocznego programu prezentującego najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne. To zaproszenie dla wszystkich widzów w podróż po zupełnie różnych sposobach opowiadania w kinie dokumentalnym, które najlepiej świadczą o niesamowitej kreatywności jego twórców.

Najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne w listopadzie na Mdag.pl!

Kino to magiczna przestrzeń, zachęcająca do eksperymentów, które pozwalają zdobyć wiedzę o świecie i wyrobić sobie opinię na wiele ważnych społecznie tematów. Od 10 do 23 listopada Fundacja Okonakino, współorganizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, zaprasza na cykl „Kino jako laboratorium II”, kontynuację zeszłorocznego programu prezentującego najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne. To zaproszenie dla wszystkich widzów w podróż po zupełnie różnych sposobach opowiadania w kinie dokumentalnym, które najlepiej świadczą o niesamowitej kreatywności jego twórców.

Prace uczestników warsztatów “Podłącz się. Kino dokumentalne online”. Jak stworzyć własne wideo?

W ramach projektu “Podłącz się. Kino dokumentalne online” w październiku 2020 r. odbyła się seria warsztatów dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo – od tych najprostszych po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe – wprowadziła Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa. Zobacz wideo stworzone przez uczestników warsztatów.

Oto, co nas czeka w tym tygodniu podczas trzeciej części 17. Millennium Docs Against Gravity!

„Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” to projekt, który jest zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Do końca października widzowie będą mogli zobaczyć w wolnym dostępie kilkanaście wyjątkowych filmów dokumentalnych o wysokiej jakości edukacyjnej. W tym czasie odbywają się także warsztaty z krytyki filmowej oraz spotkania z ekspertami, które pomogą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Filmy w wolnym dostępie w ramach „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”

Filmy będą pokazywane w wolnym dostępie na stronie festiwalu mdag.pl. O dokładnych terminach ich premier widzowie będą na bieżąco informowani. Ilość darmowych e-biletów na każdy film jest ograniczona. W ramach projektu odbędą się także warsztaty, spotkania z ekspertami oraz pokazy online filmów z audiodeskrypcją.

Filmy w wolnym dostępie w ramach „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”

W tym roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity podzielony został na trzy wyjątkowe części. Pierwszą była edycja kinowa, która rozpoczęła się 4 września i zgromadziła ponad 65 tysięcy widzów w siedmiu miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. Następnie od 19 września do 4 października ponad 100 filmów zostało zaprezentowane na stronie festiwalu mdag.pl. Ostatnia, trzecia część festiwalu, nosi tytuł „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

10 największych hitów festiwalu online!

Najczęściej oglądane przez widzów do tej pory filmy części online 17. Millennium Docs Against Gravity to zestawienie bardzo różnorodne i pokazujące szerokie spojrzenie publiczności na otaczający świat.

Jeszcze możesz zadebiutować podczas 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity online! [warsztaty krytyki filmowej]

Ruszyły zapisy na warsztaty krytyczno-filmowe “Podłącz się. Kino dokumentalne online” dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo - od tych najprostszych, których autorami mogą być już kilkulatki po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe - wprowadzi Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa.

Materiał w Variety o Millennium Docs Against Gravity!

Prestiżowy amerykański magazyn „Variety" opublikował artykuł o naszym festiwalu oraz jego misji! Nasi anglojęzyczni widzowie oraz czytelnicy magazynu mogą przeczytać w nim kilka słów od naszego Dyrektora - Artura Liebharta.

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW FESTIWALU W BYDGOSZCZY

Dnia 11 września 2020, w Bydgoszczy, podczas 17 edycji Millenium DOCS AGAINST GRAVITY Film Festival jury w składzie: Justyna Komowska, Jarosław Piskozub i Michał Tabaczyński przyznało Nagrodę Bydgoszcz ART.DOC Award o wartości 1500 EURO dla filmu "Ziemia jest niebieska jak pomarańcza", reż Irina Tsilik.

Pełne składy jurorskie 17. Millennium Docs Against Gravity!

Paweł Pawlikowski, Marcin Dorociński, Barbara Wrońska, Krzysztof Skonieczny, Joanna Kos-Krauze czy Maria Zmarz-Koczanowicz - to wyłącznie wybrane nazwiska wybitnych postaci ze świata kultury i filmu, które będą przyznawały nagrody w konkursach organizowanych w ramach 17. edycji Millennium Docs Against Gravity.

Znamy szczegóły tegorocznej edycji festiwalu!

Podczas konferencji prasowej 17. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity poznaliśmy największe hity festiwalu, pierwsze filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego o Nagrodę Banku Millennium (Grand Prix) oraz tytuły, które powalczą o nagrody w organizowanym po raz pierwszy Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych.

Komunikat Millennium Docs Against Gravity ws. zabójstwa George’a Floyda

1. Jako jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie chcemy potępić kolejną śmierć czarnego obywatela Stanów Zjednoczonych, George'a Floyda. 2. Śmierć George’a Floyda nie jest odosobnionym przypadkiem – jest to skutek lat opresji – od niewolnictwa, poprzez segregację rasową, aż po instytucjonalny rasizm obserwowany w dniu dzisiejszym

Millennium Docs Against Gravity już w całej Polsce!

17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w formie hybrydowej! Jako pierwszy festiwal filmowy w Polsce zapraszamy widzów z całej Polski, aby we wrześniu uczestniczyli w wydarzeniu zarówno w kinach, jak i online.

Wielki sukces Docs Against Isolation!

W niedzielę 17 maja zakończyło się trwające od piątku 8 maja wydarzenie online pod hasłem Docs Against Isolation, zorganizowane przez ekipę festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Przedstawiamy plakat 17. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

Co prawda w tym roku festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się wyjątkowo we wrześniu (po raz pierwszy od 17 lat nie będzie to maj), ale już dziś prezentujemy plakat. Jego autorką jest Marta Lissowska, graficzka, ilustratorka oraz projektantka książek współpracująca z Festiwalem od czterech lat, która stworzyła także całą identyfikację wizualną Festiwalu (łącznie z logo).

Znamy już filmy otwarcia oraz zamknięcia DOCS AGAINST ISOLATION! Przedstawiamy pierwsze sesje Q&A: Paweł Pawlikowski, Bing Liu i Eliza Kubarska

DOCS AGAINST ISOLATION, czyli niezwykłe wydarzenie online, które potrwa od 8 do 17 maja, zbliża się wielkimi krokami. To zapowiedź tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, która wyjątkowo odbędzie się od 4 do 13 września. W czasie wydarzenia widzowie będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów z poprzednich edycji, z czego połowa będzie w wolnym dostępie (na portalu Ninateka Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego), a wpływy z pozostałych pozwolą zorganizować wrześniowy festiwal. Prócz tego odbędą się sesje Q&A, koncerty, DJ sety, warsztaty, spotkania z ekspertami oraz wiele innych niespodzianek.

Docs Against Isolation. Wyjątkowe wydarzenie online już od 8 maja!

Ten maj będzie inny niż wszystkie. Po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity nie odbędzie się chwilę po majówce. Przenieśliśmy się na początek września (4-13.09), ale to nie znaczy, że do tego czasu znikamy. Rzucamy wyzwanie izolacji, chociaż wszyscy nadal siedzimy w domach! W końcu filmy dokumentalne pozwalają nam podróżować bez podróżowania, odkrywając ludzi, zjawiska i miejsca, o których nam się nie śniło.

„Ściana cieni" Elizy Kubarskiej w Konkursie Głównym Hot Docs w Toronto!

„Ściana cieni” - najnowszy film Elizy Kubarskiej i Moniki Braid - powalczy o nagrodę główną na największym festiwalu filmów dokumentalnych w Ameryce Północnej - Hot Docs w Toronto! Film został wyselekcjonowany do Konkursu Głównego (International Spectrum) jako jeden z dziewięciu tytułów spośród ponad trzech tysięcy zgłoszonych produkcji.

Wspieraj kina - kupuj bilety na przyszłość!

W tym okresie najważniejsza jest solidarność, dlatego prosimy, żebyście wsparli miejsca, w których przeżyliście wiele ważnych chwil, kupując bilet na przyszłość.

Kino MSN. Filmowe czwartki online

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity i Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają na cykl pokazów filmowych online pod wspólnym szyldem KINO MSN.

Zwiedzaj świat, nie wychodząc z domu

W oczekiwaniu na 17. edycję Millennium Docs Against Gravity, która odbędzie się od 4 do 13 września 2020 roku, prezentujemy zestaw hitów z poprzednich edycji festiwalu, dzięki którym ruszycie w podróż do różnych zakątków świata, nie wychodząc z domu. Oto dziewięć tytułów dostępnych na platformach VOD polecanych przez Dyrektora Festiwalu, Artura Liebharta. Już niedługo poinformujemy o nowej platformie, na której zobaczycie wszystkie nasze najlepsze filmy i wiele więcej!

17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się od 4 do 13 września 2020 roku

Jesteśmy festiwalem, dla którego najważniejsza jest publiczność. Dlatego musimy być odpowiedzialni i rozsądni. Co roku odwiedzają nas goście z całego świata, rozmawiając z widzami o kinie dokumentalnym i poszerzając horyzonty wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości. Nie możemy wobec tej rzeczywistości pozostawać obojętni, a oznaką nieodpowiedzialności wobec zaleceń rządowych i dynamiki rozwoju pandemii byłoby narażanie naszych widzów oraz gości na jakikolwiek ewentualny kontakt z koronawirusem. W związku z powyższym, po okresie intensywnych konsultacji oraz dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, postanowiliśmy przenieść 17. edycję Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity z maja na wrzesień. Festiwal odbędzie się od 4 do 13 września 2020 roku w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu oraz Bydgoszczy. O datach, w jakich festiwal odbędzie się w Gdyni, poinformujemy wkrótce.

Pokaz wyjątkowego filmu zapowiada kino kobiet na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity

Już w niedzielę 8 marca po raz pierwszy w Polsce podczas HER Docs Film Festival zostanie pokazany film „Kobieta” („Woman”) Anastazji Mikowej i Yanna Arthusa-Bertranda. Przedpremiera jest równocześnie zapowiedzią 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, na którym w maju film będzie miał swoją premierę. W tegorocznym programie znalazło się wiele tytułów poświęconych różnym aspektom życia oraz sytuacji kobiet na całym świecie i historii opowiadanych przez kobiety o nich samych.

„Skandal. Ewenement Molesty” na festiwalu! Film o kultowym polskim składzie hip-hopowym na 17. Millennium Docs Against Gravity

Do tytułów opowiadających o muzyce w czasie 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się w sześciu polskich miastach od 8 do 24 maja, właśnie dołączył „Skandal. Ewenement Molesty” w reżyserii Bartosza Paducha. Ten wyjątkowy film dokumentalny opowiada o życiu kilku chłopaków zafascynowanych MTV na ursynowskim blokowisku w połowie lat 90., którzy postanowili założyć kultowy skład Mistic Molesta. Film będzie miał swoją światową premierę w czasie festiwalu.

„Kraina miodu”, „For Sama” i „The Cave” - tytuły z Millennium Docs Against Gravity powalczą o Oscara!

Wielki zwycięzca zeszłorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity - „Kraina miodu” - otrzymał dwie nominacje do Oscara. To niespotykana sytuacja, bo to drugi w historii film dokumentalny nominowany w dwóch kategoriach - Najlepszy Film Nieanglojęzyczny i równocześnie Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Z kolei hity zbliżającej się tegorocznej edycji — „For Sama” i „The Cave” – powalczą z „Krainą miodu” o tytuł Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Dokumentalnego.

Dwie nowe nagrody w programie festiwalu!

Dla filmowców i widzów przygotowaliśmy wiele nowości. Między innymi po raz pierwszy zostaną przyznane dwie nagrody: Nagroda za całokształt twórczości oraz Nagroda dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego w Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych.

Festiwal trwa cały rok! Poznajcie lepiej cykle filmowe Against Gravity

Maj jest miesiącem szczególnie dla nas ważnym, bo wtedy mamy okazję spotkać się podczas festiwalowych projekcji, jednak nasza praca trwa okrągły rok. Z myślą o edukacji, ale też o ważnych sprawach społecznych, organizujemy cykle filmowe. Pojawiają się w różnych miastach, dając szansę na spotkanie z festiwalowymi (i nie tylko) hitami jeszcze szerszej publiczności.

Zapisy na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Zapraszamy razem z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 21 października 2019 r.

Oleg Sencow wolny!

Z ogromną ulgą i radością przyjęliśmy wiadomość, że ukraiński reżyser, producent i pro-ukraiński działacz Oleg Sencow więziony od 2014 roku przyleciał do Kijowa razem z innymi obywatelami Ukrainy objętymi wymianą więźniów pomiędzy Ukrainą i Rosją!

Ponad 92 000 osób uczestniczyło w 16. edycji festiwalu! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ponad 92000 widzów w sześciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie wybrało się na seanse kina dokumentalnego i wydarzenia towarzyszące Festiwalu. Dziękujemy! Jednocześnie zapraszamy na kolejną edycję największego święta filmu dokumentalnego w Polsce. 17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dn. 8-22 maja 2020 roku!

Rekordowe zainteresowanie polskimi filmami na 16. Millennium Docs Against Gravity

Ponad 50 proc. wzrost oglądalności na 16. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity przełożył się na nadzwyczajne zainteresowanie widzów filmami polskich twórców. Na tegorocznym festiwalu objawiła się „nowa fala polskiego dokumentu”. MDAG umocnił swoją pozycję jako festiwal pierwszego wyboru dla rodzimych dokumentalistów.

Znamy zwycięzców Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Czytelników "Co Jest Grane 24"!

Poznaliśmy laureatów gdyńskiej edycji 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity! Jury przyznało Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 15 000 zł filmowi „Kraina miodu” („Honeyland”) Liubomira Stefanowa i Tamary Kotewskiej. Przyznano także Nagrodę Czytelników "Co Jest Grane 24" filmowi "Cała przyjemność po stronie kobiet" („#Female Pleasure”).

Bydgoszcz ART.DOC Award została przyznana filmowi „Kraina miodu” Liubomira Stefanowa i Tamary Kotewskiej

Jury Konkursu Głównego 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Bydgoszczy w składzie: adw. Justyna Mazur, Emilia Walczak i Mateusz Buława, po zapoznaniu się z 13 filmami konkursowymi, nagrodę Bydgoszcz ART.DOC Award 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity o równowartości 1500 euro, postanowiło przyznać… Tamarze Kotewskiej i Ljubomirowi Stefanowowi za film „Kraina miodu” („Honeyland”)! Film wcześniej otrzymał Grand Prix Śląska – Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego i nagrodę główną festiwalu –Nagrodę Banku Millennium.

Grand Prix Śląska dla „Krainy miodu”!

Poznaliśmy laureatów katowickiej edycji 16. Millennium Docs Against Gravity! Jury przyznało nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w wysokości 3 000 euro filmowi „Kraina miodu” Ljubomira Stefanova i Tamary Kotevskiej. Film wcześniej otrzymał nagrodę główną festiwalu – Nagrodę Banku Millennium.

Znamy pierwszych zwycięzców 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

16 maja w warszawskim Teatrze Studio odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Nagroda Grand Prix została przyznana macedońskiej „Krainie miodu”, reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska . Festiwal potrwa do 19 maja. W Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie przed widzami weekend emocjonujących filmów i wydarzeń. W Gdyni impreza potrwa do 24 maja.