Być albo nie być. Sobą – z czym mierzą się osoby transpłciowe Polsce? Spotkanie po filmie JESZCZE NIE DZIŚ


piątek, 10 września | 18:15 | sala Warszawa

Być albo nie być. Sobą – z czym mierzą się osoby transpłciowe Polsce? Spotkanie z Ewą i Stachem Dąbrowskimi po filmie JESZCZE NIE DZIŚ, reż. Bruno Santamaría Razo

W języku polskim

Partnerzy: Trans-Fuzja; My, Rodzice; rainbow4.love

Coming out, czyli ujawnienie własnej tożsamości, to przełomowa chwila dla bohatera filmu „Jeszcze nie dziś”. To także zwrotny moment w życiu każdej osoby transpłciowej oraz jej najbliższych. Niestety w Polsce 75 procent matek i ponad 80 procent ojców dzieci transpłciowych nie potrafi ich w pełni zaakceptować. Do tego dochodzi brak świadomości społecznej oraz nagonka na społeczność LGBTQIA ze strony części kościoła katolickiego oraz polityków. Jaką cenę trzeba płacić za to, by móc być sobą?

Goście:

Ewa Dąbrowska i jej syn Stach. O jego transpłciowości opowiedzieli we wspólnym wywiadzie w „Wysokich Obcasach” jesienią 2020 roku. Ona znalazła się w gronie „50 śmiałych”, czyli kobiet, które zdaniem redakcji WO są bohaterkami minionych 12 miesięcy. On na swoim kanale YouTube tworzy edukacyjne treści o problemach tożsamości płciowej.

Prowadzący:

Piotr Jacoń – dziennikarz telewizyjny i radiowy, od kilkunastu lat związany z TVN24, autor m.in. reportażu „Wszystko o moim dziecku”, w którym rozmawia z rodzicami dzieci transpłciowych.