Dwadzieścia cztery godziny z komiksem. Spotkanie z ekspertem z Pracowni Komiksowej w Gdańsku, Bogdanem Ruksztełło-Kowalewskim po filmie "W CENTRUM KOMIKSU"


piątek, 3 września| 18:30 | sala Goplana

Dwadzieścia cztery godziny z komiksem. Spotkanie z ekspertem z Pracowni Komiksowej w Gdańsku, Bogdanem Ruksztełło-Kowalewskim, po filmie CENTRUM KOMIKSU, reż. Maciej Bierut.

W języku polskim

Historia opowiedziana w filmie stanowi doskonały wstęp do rozmowy o historii i kondycji komiksu w Polsce i o tym, co w tym zakresie oferuje Trójmiasto. Niektórzy nadal traktują komiksy jak medium tylko "dla dzieci". Niewiele ma to jednak wspólnego z rzeczywistością, gdyż znaczną część rynku komiksowego stanowią publikacje skierowane do dorosłego czytelnika. O czym opowiadają? Co się liczy – historia czy tylko „dobra kreska”? Pierwsze kroki w komiksowych światach postawimy pod okiem znawcy tematu i rysownika, Bogdana Ruksztełło-Kowalewskiego.

Gość:

Bogdan Ruksztełło-Kowalewski – animator kultury komiksowej, rysownik, scenarzysta rysunkowy, wydawca, pomysłodawca i wieloletni kierownik Pracowni Komiksowej. Organizator Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK oraz organizator polskiej edycji maratonu komiksowego „24-Hour Comics Day”.

Prowadząca:

Małgorzata Muraszko – dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura, film i sztuki wizualne.