Rodzinna Akademia Dokumentalna. Trudne emocje: złość i smutek (wiek: 10+)


sobota, 4 września| 9:30 | sala Goplana

Rodzinna Akademia Dokumentalna. Trudne emocje: złość i smutek (wiek: 10+). Spotkanie z psycholożką Aleksandrą Mońko po bloku filmów: ZŁOŚĆ, reż. Frederike Migom i YAREN I SŁOŃCE, reż. Renate Raman, Joren Slaets

W języku polskim 

Partnerzy: NSP Montessori Latawiec w Sopocie, Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge

Bywa, że nie jest łatwo poradzić sobie z własną złością albo smutkiem. To trudne emocje, a czasem są tak silne, że potrafią obezwładnić. Jak przeżywają je inni? Czy mają na to sposoby? Poznając historię filmowych bohaterów, dowiecie się, jakie mają problemy i co im pomaga.

Aleksandra Mońko – wicedyrektor ds. kształcenia specjalnego oraz psycholog w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori Latawiec w Sopocie. Prowadzi zajęcia ze studentami psychologii i pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. W ludziach widzi zasoby, a nie braki (ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Kids' Skills oraz Szkołę Animatorów Profilaktyki). Angażuje się w różne działania, łączy pomysły, ludzi, różnorodne metody oraz środki wyrazu, czego owocem jest Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge, którego jest współtwórczynią.