Spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem przed filmem CAŁY TEN DŹWIĘK


sobota, 11 września | 11:00 | zbiórka na trawie obok Gdyńskiego Centrum Filmowego

Spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem przed filmem CAŁY TEN DŹWIĘK, reż. Gunnar Hall Jensen

W języku polskim

Zapisy (do 20 uczestników ) pod adresem: info@gcf.org.pl. Należy również posiadać bilet na jeden z festiwalowych pokazów filmu „Cały ten dźwięk”.

Słuchanie to proces, który odbywa się ciągle. Opierając się na tym założeniu, Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w słuchaniu, czyli ear cleaning  (czyszczenie uszu). Podstawową formą jest spacer. Umożliwia on rozpoczęcie „przygody” dźwiękowej – refleksji nad zagadnieniem dźwięku, jego jakości i wpływu na nas. Słuchając, synchronizujemy się z otoczeniem audialnym, stając się jednym z elementów krajobrazu dźwiękowego niż dominującym podmiotem. Odbywanie spacerów w różnych miejscach oraz różnych porach dnia czy przy różnych warunkach pogodowych, pozwala odkryć zróżnicowane krajobrazy dźwiękowe. Co można usłyszeć w Gdyni? Przekonajcie się sami!

Marcin Dymiter – muzyk, autor instalacji dźwiękowych, słuchowisk radiowych, muzyki do filmów i spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Producent muzyczny. Popularyzator wiedzy o współczesnych zjawiskach muzycznych i dźwiękowych. Ważnym polem jego zainteresowań jest krajobraz dźwiękowy (soundscape) i nagrania terenowe (field recording). Pomysłodawca i kurator projektu „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu. Autor cyklu nagrań „Field Notes”.