AKADEMIA DOKUMENTALNA OKI DOKI. Warsztaty dla dzieci po filmach („Złość”, „Yaren i słońce”) z bloku „Trudne emocje – złość i smutek”


sobota, 11 września | 11:00 | DCF, sala Polonia

AKADEMIA DOKUMENTALNA OKI DOKI. Warsztaty dla dzieci po filmach („Złość”, „Yaren i słońce”) z bloku „Trudne emocje – złość i smutek”

Warsztaty w języku polskim

Dla dzieci (od 9 lat) i ich opiekunów

Czas trwania: ok. 90 minut

Bywa tak, że nie jest łatwo poradzić sobie z własną złością albo smutkiem. Poznając historie filmowych bohaterów, widzowie dowiedzą się, jakie mają problemy i co im pomaga. To one opowiedzą, jak to jest czuć tak silną złość, że nie da się nad nią zapanować.  Na warsztatach, będących integralną częścią pokazów filmowych, poznamy i poszukamy wspólnie efektywnych sposobów na ochłonięcie i radzenie sobie ze złością i smutkiem. Zagramy w gry z kartami uczuć i rozwiążemy zagadki.

Projekcje dokumentalne są dla najmłodszych ważnym oknem na świat – wywołują zdziwienie, poruszenie, czasem niezgodę. Akademia Dokumentalna OKI DOKI to sposób na to, by zaopiekować się tymi reakcjami i pozwolić im wybrzmieć tak, by projekcja filmowa była dla dzieci lekcją empatii, tolerancji i poszerzeniem wiedzy o sobie i świecie.

Prowadzenie:

Martyna Stec – edukatorka i trenerka w obszarze doskonalenia kompetencji społeczno-emocjonalnych, autorka scenariuszy warsztatów i narzędzi dla nauczycieli z obszaru edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, prowadząca szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.

Partner: Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej