Spotkanie: Czego najbardziej potrzeba bezdomnym psom w Polsce?


Sobota, 11 września | godz.14.45 | Kino Muza sala 1

Spotkanie: Czego najbardziej potrzeba bezdomnym psom w Polsce?

Po filmie STAMBUŁ BEZ SMYCZY, reż. Elizabeth Lo

Partner: Psia Warta

Spotkanie w języku polskim.

W Turcji bezdomne zwierzęta nie są umieszczane w schronisku. Po sterylizacji lub kastracji, zostają oznakowane i otoczone opieką weterynaryjną, a następnie wypuszczane są na wolność. Choć na ulicach żyje około 130 tysięcy błąkających się psów, to od 2016 roku w Stambule nie zanotowano żadnego przypadku wścieklizny. Historia czworonogów zamieszkujących tureckie ulice, która opowiedziana jest w filmie STAMBUŁ BEZ SMYCZY (Stray), jest dla nas pretekstem do porozmawiania o sytuacji bezpańskich psów w Polsce.

W Kinie Muza organizujemy zbiórkę karmy dla psów, którą po zakończeniu wydarzenia przekażemy osobiście do Schroniska w Przyborówku – miejsca, do którego rokrocznie w grudniu zawozimy zgromadzone w kinie dary od naszych Widzów i Widzek.
W imieniu czworonogów uśmiechamy się z prośbą o karmę dobrej jakości (z dużą procentową zawartością mięsa), w myśl zasady aby stawiać na jakość, nie ilość. Karmę dla merdających ogonami przyjaciół, można zostawiać przez cały czas trwania festiwalu w holu głównym Kina Muza.

Gościni:

Aleksandra Szymska - instruktorka szkolenia psów, członkini zespołu szkoły Psia Warta w Poznaniu. Od 3 lat wolontariuszka poznańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Założycielka pierwszej w Polsce salki do stymulacji umysłowo-węchowej psów o nazwie Stacja Eksploracja oraz jej schroniskowej filii. Prywatnie opiekunka adoptowanego husky o filmowym imieniu Django i pasjonatka X muzy.

Prowadząca:
Dorota Reksińska - kulturoznawczyni i filmoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od czerwca 2017 roku związana z Estradą Poznańską i Kinem Muza w Poznaniu. Główny obszar jej pracy to produkcja wydarzeń i ustalanie miesięcznego programu filmowego kina, a także koordynacja działań wizerunkowych. Prywatnie od 2019 roku pracuje w formie wolontariatu w schronisku pod Poznaniem.